InfluxDB (1.0.0-rc1) - en to ur translation catalogue (10 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: ID
ur: شناخت

en: Precision
ur: درستگی
