Inherit Link (2.0.0) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Media
de: Medien

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Hide element
de: Element verbergen
