Inline Entity Revision Form (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Published
fr: Publié

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: node
fr: nœud

en: Collapsible
fr: Repliable

en: Unpublished
fr: Non publié

en: nodes
fr: nœuds

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Entity Bundle
fr: Paquet d'Entité

en: Add existing @type_singular
fr: Ajouter un(e) @type_singular existant(e)

en: Add @type_singular
fr: Ajout de @type_singular

en: The selected @label has already been added.
fr: Le(la) @label sélectionné(e) a déjà été ajouté(e).

en: Collapsed by default
fr: Replié par défaut

en: Override labels
fr: Supplanter les étiquettes

en: Inline entity reference display format settings
fr: Paramètres du format d'affichage de la référence d'entité en ligne

en: Match operator
fr: Opérateur de mise en correspondance

en: Label (singular)
fr: Étiquette (singulier)

en: Label (plural)
fr: Étiquette (pluriel)

en: Overriden labels are used: %singular and %plural
fr: Des étiquettes supplantées sont utilisées : %singular et %plural

en: Default labels are used.
fr: Les étiquettes par défaut sont utilisées.

en: Allow new
fr: Autoriser nouveau(elle)

en: Allow existing
fr: Autoriser existant(e)

en: Unable to load the referenced entity.
fr: Impossible de charger l'entité référencée.

en: @entity_type entities
fr: Entités @entity_type

en: Form mode: @mode
fr: Mode de saisie : @mode
