Inline Media Form (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Closed
fr: Fermé

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Open
fr: Ouvert

en: Rename
fr: Renommer

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Title text
fr: Texte du titre

en: Collapse all
fr: Tout replier

en: Title: @title
fr: Titre : @title

en: Collapse
fr: Replier

en: all languages
fr: toutes les langues

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: Media type
fr: Type de média

en: Form display mode
fr: Mode d'affichage du formulaire

en: Plural title: @title_plural
fr: Titre au pluriel : @title_plural

en: Form display mode: @form_display_mode
fr: Mode d'affichage du formulaire :  @form_display_mode

en: You are not allowed to edit this @title.
fr: Vous n'êtes pas autorisé à modifier ce @title.

en: Add @title
fr: Ajouter @title

en: No widget available for: %label.
fr: Aucun widget disponible pour : %label.

en: You have unsaved changes on this @title item.
fr: Il y a des modifications non enregistrées sur cet élément @title.

en: Edit all
fr: Tout éditer

en: Enable widget features
fr: Activer les fonctionnalités du widget

en: Features: @features
fr: Fonctionnalités : @features

en: Zero items selected
fr: Zero élément sélectionné

en: All @count items selected
fr: Tous les @count éléments ont été sélectionnés

en: Select all media
fr: Sélectionner tous les médias

en: Update widget
fr: Mettre à jour le widget

en: Opening media library.
fr: Ouverture de la médiathèque.

en: Adding selection.
fr: Ajout de la sélection.
