Inline Media Form (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Closed
pt: Encerrada

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Open
pt: Abrir

en: Rename
pt: Renomear

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Title text
pt: Texto do título

en: Collapse all
pt: Fechar tudo

en: Title: @title
pt: Título: @title

en: Collapse
pt: Expandir

en: all languages
pt: todos os idiomas

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Weight for row @number
pt: Peso da linha @number

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Media type
pt: Tipo de media

en: Zero items selected
pt: Zero itens selecionados

en: All @count items selected
pt: Todos os @count itens selecionados

en: Select all media
pt: Selecione todos os media

en: Update widget
pt: Atualizar widget

en: Opening media library.
pt: A abrir a biblioteca de media.

en: Adding selection.
pt: Adicionando seleção.
