InlineManual (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: remove
it: rimuovi

en: Updated
it: Aggiornato

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permission
it: Permesso

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.
