Input add attributes module (1.0.0) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: list
ast: llista

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Number
ast: Númberu

en: Time
ast: Hora

en: Text
ast: Testu

en: Email
ast: Corréu electrónicu
