Input add attributes module (1.0.0) - en to es translation catalogue (20 entries)

en: list
es: lista

en: Type
es: Tipo

en: List
es: Listado

en: Date
es: Fecha

en: Size
es: Tamaño

en: Search
es: Buscar

en: Number
es: Número

en: Time
es: Hora

en: Text
es: Texto

en: Email
es: Correo electrónico

en: Separator
es: Separador

en: Url
es: URL

en: Fields
es: Campos

en: Month
es: Mes

en: Week
es: Semana

en: Pattern
es: Patrón

en: Telephone
es: Teléfono

en: Step
es: Paso

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
es: Texto que se mostrará dentro del campo hasta que se escriba un valor. Esta sugerencia es por lo general un valor de muestra o una breve descripción del formato esperado.
