Input add attributes module (1.0.0) - en to fi translation catalogue (20 entries)

en: list
fi: luettelo

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Number
fi: Numero

en: Time
fi: Aika

en: Text
fi: Teksti

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Separator
fi: Erotin

en: Url
fi: Osoite

en: Fields
fi: Kentät

en: Month
fi: Kuukausi

en: Week
fi: Viikko

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Step
fi: Askel

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.
