Input add attributes module (1.0.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: list
hi: सूची

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Date
hi: तारीख

en: Size
hi: आकार

en: Search
hi: खोज

en: Number
hi: संख्या

en: Time
hi: समय

en: Text
hi: लेख

en: Email
hi: ईमेल

en: Separator
hi: पृथक्कारक

en: Url
hi: URL

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Month
hi: माह

en: Pattern
hi: नमूना

en: Max
hi: अधिकतम

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
