Input add attributes module (1.0.0) - en to hr translation catalogue (15 entries)

en: list
hr: lista

en: Type
hr: Vrsta

en: List
hr: Popis

en: Date
hr: Datum

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Number
hr: Broj

en: Time
hr: Vrijeme

en: Text
hr: Tekst

en: Email
hr: E-pošta

en: Separator
hr: Razdjelnica

en: Fields
hr: Polja

en: Month
hr: Mjesec

en: Week
hr: Tjedan

en: Pattern
hr: Uzorak
