Input add attributes module (1.0.0) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: list
hu: lista

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Date
hu: Dátum

en: Size
hu: Méret

en: Search
hu: Keresés

en: Number
hu: Szám

en: Time
hu: Idő

en: Text
hu: Szöveg

en: Email
hu: E-mail

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Url
hu: Webcím

en: Fields
hu: Mezők

en: Month
hu: Hónap

en: Week
hu: Hét

en: Pattern
hu: Minta

en: Max
hu: Legfeljebb

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Step
hu: Lépés

en: Min
hu: Legkisebb

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.
