Input add attributes module (1.0.0) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: list
tr: liste

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Number
tr: Sayı

en: Time
tr: Zaman

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Separator
tr: Ayraç

en: Fields
tr: Alanlar

en: Month
tr: Ay

en: Week
tr: Hafta

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Max
tr: Maks

en: Telephone
tr: Telefon

en: Min
tr: Enaz

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.
