Input add attributes module (1.0.1) - en to da translation catalogue (25 entries)

en: list
da: liste

en: List
da: Vis

en: Date
da: Dato

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Number
da: Antal

en: Time
da: Tid

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: Separator
da: Skilletegn

en: Url
da: URL

en: Fields
da: Felter

en: Month
da: Måned

en: Week
da: Uge

en: Attributes
da: Attributter

en: Pattern
da: Mønster

en: Max
da: Maks

en: Telephone
da: Telefon

en: Ordered list
da: Ordnet liste

en: Unordered list
da: Uordnet liste

en: Step
da: Trin

en: Style options
da: Typografivalg

en: Wrapper HTML element
da: Wrapper HTML-element

en: Customize field HTML
da: Tilpas felt-HTML

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.
