Input add attributes module (1.0.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: list
id: daftar

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Date
id: Tanggal

en: Size
id: Ukuran

en: Search
id: Pencarian

en: Number
id: Angka

en: Time
id: Waktu

en: Text
id: Teks

en: Separator
id: Pemisah

en: Fields
id: Bidang isian

en: Month
id: Bulan

en: Week
id: Pekan

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: Pattern
id: Pola

en: Max
id: Maks

en: Telephone
id: Telepon

en: Ordered list
id: Daftar terurut

en: Unordered list
id: Daftar tidak urut

en: Style options
id: Opsi gaya

en: Wrapper HTML element
id: Elemen HTML Wrapper

en: Customize field HTML
id: Sesuaikan field HTML

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
