Input add attributes module (1.0.1) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: list
ro: listă

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Number
ro: Număr

en: Time
ro: Ora

en: Email
ro: email

en: Url
ro: URL

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Month
ro: Lună

en: Week
ro: Săptămână

en: Attributes
ro: Atribute

en: Pattern
ro: Model

en: Telephone
ro: Telefon

en: Ordered list
ro: Listă ordonată

en: Unordered list
ro: Listă neordonată

en: Step
ro: Pas

en: Style options
ro: Opțiuni de stil

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Wrapper HTML element
ro: Element wrapper HTML

en: Customize field HTML
ro: Câmp personalizat HTML

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.
