Insert (3.0.0-beta6) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: disabled
pt: inativo

en: Insert
pt: Inserir

en: Original image
pt: Imagem original

en: Gallery
pt: Galeria

en: Configuration
pt: Configuração

en: Select all
pt: Selecionar todos

en: Style
pt: Estilo

en: Link to file
pt: Criar ligação para ficheiro

en: About
pt: Sobre

en: pixels
pt: píxeis

en: Per page gallery
pt: Galeria por página

en: No gallery
pt: Sem galeria

en: Default style
pt: Estilo padrão

en: Maximum image insert width
pt: Largura máxima para a imagem

en: Additional CSS classes
pt: Classes CSS adicionais

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Default view mode
pt: Modo de visualização padrão

en: Responsive
pt: Responsivo

en: AUTOMATIC
pt: Automático

en: Insert Media
pt: Inserir Media
