Insert (8.x-2.0-beta3) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: disabled
fr: désactivé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Insert
fr: Insérer

en: Original image
fr: Image originale

en: Gallery
fr: Galerie

en: Media
fr: Média

en: Align
fr: Aligner

en: Select all
fr: Tout sélectionner

en: Allowed HTML tags
fr: Balises HTML autorisées

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: File widgets
fr: Widgets de fichier

en: Link to file
fr: Lien vers le fichier

en: About
fr: À propos

en: Per page gallery
fr: Galerie par page

en: Per post gallery
fr: Galerie par contribution

en: No gallery
fr: Pas de galerie

en: Default style
fr: Style par défaut

en: Rotate
fr: Rotation

en: Maximum image insert width
fr: Largeur maximale de l'image à insérer

en: Additional CSS classes
fr: Classes CSS additionnelles

en: Image style
fr: Style d'image

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Select which image style to use for viewing images in the colorbox.
fr: Sélectionner quel style d'image utiliser pour voir les images dans la Colorbox.

en: Default view mode
fr: Mode de visualisation par défaut

en: Per field in post gallery
fr: Galerie par champ d'une contribution

en: Per field in page gallery
fr: Galerie par champ d'une page

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Insert Media
fr: Insérer un Média
