Insert (8.x-2.0-beta3) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: disabled
ja: 無効

en: None
ja: なし

en: Center
ja: 中央

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Media
ja: メディア

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Align
ja: 配置

en: Select all
ja: 全て選択

en: Allowed HTML tags
ja: 使用できるHTMLタグ

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Style
ja: スタイル

en: Link to file
ja: ファイルへのリンク

en: About
ja: アバウト

en: pixels
ja: ピクセル

en: Per page gallery
ja: ページ毎のギャラリー

en: Per post gallery
ja: 投稿毎のギャラリー

en: No gallery
ja: ギャラリー無し

en: Default style
ja: デフォルトスタイル

en: Rotate
ja: 回転

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Default view mode
ja: デフォルトのビューモード

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Insert Media
ja: メディアの挿入
