Insert (8.x-2.0-beta4) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: disabled
it: disattivato

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Insert
it: Inserisci

en: Original image
it: Immagine originale

en: Configuration
it: Configurazione

en: Align
it: Allinea

en: Select all
it: Seleziona tutto

en: Allowed HTML tags
it: Elementi HTML consentiti

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Style
it: Stile

en: Link to file
it: Collegamento al file

en: About
it: Informazioni

en: pixels
it: pixel

en: Per page gallery
it: Una galleria per pagina

en: Per post gallery
it: Una galleria per ogni contenuto

en: No gallery
it: Nessuna galleria

en: Default style
it: Stile predefinito

en: Rotate
it: Ruota

en: Image style
it: Stile immagine

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Select which image style to use for viewing images in the colorbox.
it: Scegliere lo stile dell'immagine da usare quando vengono visualizzate nel Colorbox

en: Per field in post gallery
it: Una galleria per ciascun contenuto Drupal

en: Per field in page gallery
it: Una galleria per ciascun field nella pagina
