Insert (8.x-2.1) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: disabled
da: deaktiveret

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: Insert
da: Indsæt

en: Original image
da: Originalt billede

en: Gallery
da: Galleri

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Align
da: Justér

en: Select all
da: Markér alt

en: Allowed HTML tags
da: Tilladte HTML-tags

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: File widgets
da: Filkontroller

en: Link to file
da: Link til fil

en: About
da: Om

en: pixels
da: pixel

en: Per page gallery
da: Galleri pr. side

en: Per post gallery
da: Galleri pr. indlæg

en: No gallery
da: Intet galleri

en: Default style
da: Standardudseende

en: Rotate
da: Rotér

en: Maximum image insert width
da: Maksimal bredde af indsat billede

en: Additional CSS classes
da: Yderligere CSS-klasser

en: Image style
da: Billedformat

en: Link image to
da: Link billede til

en: Default view mode
da: Standard view mode

en: Responsive
da: Responsivt

en: Use absolute paths
da: Brug absolutte stier

en: Includes the full URL prefix "@base_url" in all links and image tags.
da: Inkluderer det fulde URL-præfiks "@base_url" i alle links og billedtags.

en: Link to file (with icon)
da: Link til fil (med ikon)

en: The selected text format will not allow it to display images. The text format will need to be changed for this image to display properly when saved.
da: Det valgte tekstformat gør det ikke muligt at vise billeder. Tekstformatet skal ændres for at billedet kan vises korrekt når der gemmes.
