Instagram Feeds (8.x-1.0-alpha3) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Authored by
it: Creato da

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Caption
it: Didascalia

en: Apply
it: Applica

en: Permalink
it: Collegamento permanente

en: Offset
it: Scostamento

en: not set
it: non impostato

en: Valid
it: Valida

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: <em>Edit @type</em> @title
it: <em>Modifica @type</em> @title

en: Master
it: Principale
