instagram posts block (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Image
ar: الصورة

en: Default
ar: الافتراضي

en: All
ar: الكل

en: characters
ar: الأحرف

en: Video
ar: فيديو

en: Trimmed
ar: شُذِب

en: About
ar: حول
