ChargeBee (10.0.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Status
it: Stato

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Email
it: E-mail

en: Site name
it: Nome del sito

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Price
it: Prezzo

en: End Date
it: Data inizio

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: City
it: Città

en: Key
it: Chiave

en: access administration pages
it: accede alle pagine di amministrazione

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento
