ChargeBee (8.x-1.0-alpha5) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Status
fr: État

en: Submit
fr: Soumettre

en: Country
fr: Pays

en: Name
fr: Nom

en: link
fr: lien

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Site name
fr: Nom du site

en: Start Date
fr: Date de début

en: Price
fr: Prix

en: End Date
fr: Date de fin

en: Amount
fr: Montant

en: Customer Id
fr: Identifiant (ID) Client

en: State
fr: État

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: City
fr: Ville

en: Key
fr: Clef

en: Subscription
fr: Abonnement

en: About
fr: À propos

en: Thank you
fr: Merci

en: Uses
fr: Utilisations

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: Address line 1
fr: Ligne 1 de l'adresse

en: Gateway
fr: Passerelle
