ChargeBee (8.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Submit
id: Kirim

en: Type
id: Jenis

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: link
id: tautan

en: Site name
id: Nama situs

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Price
id: Harga

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: Key
id: Kunci

en: access administration pages
id: mengakses halaman administrasi

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran
