Integrity (8.x-1.6) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Tabs
hu: Fülek

en: Front Page Slideshow
hu: Főoldali diavetítés

en: mobile
hu: mobil

en: wide
hu: széles

en: Show slideshow
hu: Diavetítés mutatása

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
hu: Ennek a beállításnak a kiválasztásával lehet a diavetítést megjeleníteni a főoldalon. Az opció kikapcsolásával elrejthető.

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
hu: Rugalmas, átszínezhető smink sok régióval és mobil eszközök kis képernyőihez is jól alkalmazkodó elrendezéssel.

en: Site header
hu: Webhely fejléce

en: narrow
hu: keskeny

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban
