IntelligenceBank DAM Connector (4.1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: Settings
pt: Definições

en: Global settings
pt: Definições globais

en: Loop
pt: Ciclo

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: Source type
pt: Tipo de fonte

en: Debug
pt: Depuração

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Media settings
pt: Configurações de media

en: Alternative text
pt: Texto Alternativo

en: Remote URL
pt: URL remoto

en: Media type
pt: Tipo de media

en: "File" media source configuration
pt: Configuração da fonte de media "Ficheiro"

en: Show playback controls
pt: Mostrar comandos de reprodução
