Intercept (2.0.17) - en to el translation catalogue (131 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Approve
el: Έγκριση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Tag
el: Ετικέτα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: The configuration options have been saved.
el: Οι επιλογές διευθέτησης αποθηκεύτηκαν.

en: Image
el: Εικόνα

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Time
el: Ώρα

en: View
el: Προβολή

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Event
el: Συμβάν

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: User Name
el: Όνομα Χρήστη

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: User
el: Χρήστης

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: days
el: ημέρες

en: Off
el: Κλειστό

en: From
el: Από

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: User role
el: Ρόλος χρήστη

en: Vote
el: Ψήφος

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Start Date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End Date
el: Ημερομηνία Λήξης

en: Customer
el: Πελάτης

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: By
el: Από

en: Events
el: Γεγονότα

en: Deny
el: Απαγορεύεται

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Profile
el: Προφίλ

en: Votes
el: Ψήφοι

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Approved
el: Εγκεκριμένο

en: minutes
el: λεπτά

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: Create new revision
el: Δημιουργία νέας αναθεώρησης

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Hours
el: Ώρες

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: Revisions for %title
el: Αναθεωρήσεις του %title

en: Revision
el: Αναθεώρηση

en: Permissions
el: Άδειες

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: @type: deleted %title.
el: @type: διαγράφηκε το %title.

en: Revision of %title from %date
el: Αναθεώρηση του %title της %date

en: Analysis
el: Ανάλυση

en: Examples
el: Παραδείγματα

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Simple
el: Απλό

en: Canceled
el: Ακυρώθηκε

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να επαναφέρετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε την αναθεώρηση από %revision-date;

en: Loading
el: Φόρτωση

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Featured
el: Ζώνη προβεβλημένων

en: types
el: τύποι

en: Selection type
el: Τύπος επιλογής

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: About
el: Περί

en: Sort direction
el: Κατεύθυνση ταξινόμησης

en: Route
el: Διαδρομή

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Current user
el: Τρέχων χρήστης

en: Delete all revisions
el: Διαγραφή όλων των αναθεωρήσεων

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
el: Επιχειρήσατε να χρησιμοποιήσετε έναν σύνδεσμο εισόδου μίας χρήσης που έχει λήξει. Ζητήστε καινούργιο χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: Abbreviation
el: Συντομογραφία

en: - Any -
el: - Οποιοδήποτε -

en: No user
el: Δεν υπάρχει χρήστης

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Publishing status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Copy of the revision from %date.
el: Αντίγραφο της αναθεώρησης της %date.

en: Current revision
el: Τρέχουσα αναθεώρηση

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: You have tried to use a one-time login link that has either been used or is no longer valid. Please request a new one using the form below.
el: Επιχειρήσατε να χρησιμοποιήσετε μια παραπομπή εισόδου μίας χρήσης που είτε έχει ξαναχρησιμοποιηθεί είτε δεν ισχύει πια. Ζητήστε καινούργια χρησιμοποιώντας την παρακάτω φόρμα.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: There is no @label yet.
el: Δεν υπάρχει @label ακόμα.

en: Reference type
el: Τύπος αναφοράς

en: Time type
el: Τύπος ώρας

en: Reference method
el: Μέθοδος αναφοράς

en: Create referenced entities if they don't already exist
el: Δημιουργήστε αναφερόμενες οντότητες αν δεν υπάρχουν ήδη

en: Sort settings
el: Ρυθμίσεις ταξινόμησης

en: Date (e.g. @format)
el: Ημερομηνία (π.χ. @format)

en: Time type: @time_type
el: Τύπος ώρας: @time_type
