Intercept (8.x-1.0-alpha10) - en to kn translation catalogue (87 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Tag
kn: ಟ್ಯಾಗ್

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: days
kn: ದಿನಗಳು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Vote
kn: ಮತ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: Hours
kn: ಗಂಟೆಗಳು

en: Listing
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: No results found
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶಗಳು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Simple
kn: ಸರಳ

en: Canceled
kn: ರದ್ದು ಮಾಡಲಾದ

en: Use
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Feedback
kn: ಫೀಡ್‌ಬ್ಯಾಕ್

en: Lookup
kn: ಲುಕ್ಅಪ್

en: Any
kn: ಯಾವುದಾದರೂ

en: Emails
kn: ಇಮೇಲ್‍ಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Scan
kn: ಶೋಧನೆ

en: Registered
kn: ನೋಂದಾಯಿಸಲಾದ

en: Attendees
kn: ಪಾಲ್ಗೊಳ್ಳುವವರು

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Recurrence
kn: ಪುನರಾವೃತ್ತಿ

en: Abbreviation
kn: ಸಂಕ್ಷಿಪ್ತ ರೂಪ

en: Recurring
kn: ಮರುಕಳಿಸುವ

en: Agreement
kn: ಕರಾರು
