Intercept (8.x-1.0-alpha22) - en to is translation catalogue (99 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Status
is: Staða

en: Approve
is: Samþykkja

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Username
is: Notendanafn

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: more
is: meira

en: Enabled
is: Virkt

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Item Name
is: Nafn hlutar

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: view
is: skoða

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Feed
is: Veita

en: Name
is: Nafn

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Manage
is: Stjórnun

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Event
is: Viðburður

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: days
is: dagar

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: From
is: Frá

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Vote
is: Kjósa

en: Authored by
is: Höfundur

en: Customer
is: Viðskiptavinur

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Events
is: Viðburðir

en: Start date
is: Hefst þann:

en: End date
is: Lýkur þann:

en: Role
is: Hlutverk

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Template
is: Sniðmát

en: Votes
is: Atkvæði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Approved
is: Samþykkt

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: author
is: höfundur

en: People
is: Notendur

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Revision
is: Útgáfa

en: Permissions
is: Réttindi

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Apply
is: Virkja

en: Examples
is: Dæmi

en: Canceled
is: Hætt við

en: Emails
is: Netföng

en: Go back
is: Til baka

en: About
is: Um

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Rule
is: Regla

en: Card number
is: Kortanúmer

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
is: Sjá um notendaaðgang, rullur og réttindi.
