Intercept (8.x-1.0-alpha22) - en to mr translation catalogue (74 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Approve
mr: स्वीकार

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: more
mr: आणखी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Time
mr: वेळ

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: From
mr: कडून

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Vote
mr: मत

en: Authored by
mr: लेखक

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Card Number
mr: कार्डचा क्रमांक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Customer
mr: ग्राहक

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Customer Search
mr: ग्राहक शोध

en: Address
mr: पत्ता

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: Votes
mr: मते

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Hours
mr: तास

en: People
mr: लोक

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Results
mr: निकाल

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Route
mr: मार्ग

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत
