Intercept (8.x-1.0-alpha26) - en to jv translation catalogue (90 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Register
jv: Ndaftar

en: Approve
jv: Sarujuk

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Enabled
jv: Urip

en: Action
jv: Aksi

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Tag
jv: Tautan

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: The configuration options have been saved.
jv: Opsi konfigurasi uwis disimpen.

en: Link
jv: Tautan

en: Image
jv: Gambar

en: Settings
jv: Sétingan

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Revisions
jv: Owah-owahan

en: Vote
jv: Pilih

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Role
jv: Parāgā

en: Argument
jv: Argumen

en: Profile
jv: Profil

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Revert
jv: Baléknā

en: People
jv: Pawongan

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Results
jv: Kasilé

en: Revisions for %title
jv: Pengubahan kanggo %title

en: Revision
jv: Perubahan

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Revision of %title from %date
jv: Revisi %title sākā %date

en: Examples
jv: Contoné

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak revisi sākā %revision-date?

en: Featured
jv: Fitur

en: Any
jv: Sembarang

en: About
jv: Ngenani

en: Dates
jv: Tanggal

en: Current user
jv: Panganggo saiki

en: Abbreviation
jv: Singkatan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: No people available.
jv: Ora ānā pawongan cumawis.

en: Find and manage people interacting with your site.
jv: Temoknā lan natani sesrawungané wong-wong karo situs Sampéyan.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
jv: Ngelola akun panganggo, parāgā lan kawenangan.

en: Asc
jv: Urut Maju
