Intercept (8.x-1.0-alpha43) - en to fi translation catalogue (204 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Audience
fi: Yleisö

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Requested
fi: Pyydetty

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: Tag
fi: Tagi

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Default
fi: Oletus

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Time
fi: Aika

en: View
fi: Näytä

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Total
fi: Yhteensä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: View arguments
fi: Näytön argumentit

en: Off
fi: Pois päältä

en: From
fi: Lähettäjä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Revisions
fi: Versiot

en: User role
fi: Käyttäjärooli

en: Vote
fi: Äänestä

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Maximum
fi: Suurin

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Customer
fi: Asiakas

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: Group name
fi: Ryhmän nimi

en: Example
fi: Esimerkki

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Role
fi: Rooli

en: Deny
fi: Estetty

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Argument
fi: Argumentti

en: Profile
fi: Profiili

en: Votes
fi: Äänet

en: Duration
fi: Kesto

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Authored on
fi: Luotu

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Select list
fi: Valintalista

en: author
fi: kirjoittaja

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Hours
fi: Tunnit

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Results
fi: Tulokset

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Denied
fi: Hylätty

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Analysis
fi: Analyysi

en: Apply
fi: Käytä

en: Examples
fi: Esimerkit

en: Copy
fi: Kopioi

en: Simple
fi: Yksinkertainen

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Any user
fi: Kaikki käyttäjät

en: Date range
fi: Päivämäärän vaihteluväli

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Usage
fi: Käyttö

en: Feedback
fi: Palaute

en: Featured
fi: Esitelty

en: types
fi: tyypit

en: Selection type
fi: Valintatyyppi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: User Role
fi: Käyttäjärooli

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Upcoming Events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: About
fi: Tietoja

en: Guest
fi: Vieras

en: Member
fi: Jäsen

en: Sort direction
fi: Lajittelusuunta

en: Route
fi: Reitti

en: Embed
fi: Upota

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Rule
fi: Sääntö

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Flags
fi: Liput

en: Reservation
fi: Varaus

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Bundle
fi: Paketti

en: Created by
fi: Luonut

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Delete all revisions
fi: Poista kaikki versiot

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Abbreviation
fi: Lyhennetty muoto

en: And
fi: Ja

en: View name
fi: Näkymän nimi

en: No user
fi: Ei  käyttäjää

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Like
fi: Tykkää

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Exposed
fi: Näytetään käyttäjille

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Saved
fi: Tallennettu

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Master
fi: Isäntä

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Change handler
fi: Vaihda käsittelijää

en: View used to select the entities
fi: Näkymä jota käytetään entiteettien valitsemiseen

en: Primary Image
fi: Ensisijainen kuva

en: There is no @label yet.
fi: @label ei ole vielä määritettynä.

en: Reference type
fi: Viittaustyyppi

en: Time type
fi: Ajan tyyppi

en: 24 hour time
fi: 24 tunnin aika

en: 12 hour time
fi: 12 tunnin aika

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: An entity field containing a path alias and related data.
fi: Entiteettikenttä sisältäen polkualiaksen ja siihen liittyvää tietoa.

en: Create referenced entities if they don't already exist
fi: Luo viitatut entiteetit jos niitä ei ole jo olemassa

en: REST export
fi: REST vienti

en: Sort settings
fi: Lajittele asetukset

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Date (e.g. @format)
fi: Päivämäärä (@format)

en: Time type: @time_type
fi: Ajan tyyppi: @time_type

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: Bundle assigned to the auto-created entities.
fi: Automaattisesti luotujen entiteettien paketti.
