Intercept (8.x-1.0-alpha9) - en to oc translation catalogue (101 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Item
oc: Element

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Enabled
oc: Activat

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: view
oc: veire

en: Tag
oc: Etiqueta

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Summary
oc: Resumit

en: Schedule
oc: Planning

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Manage
oc: Gerir

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Event
oc: Eveniment

en: Keywords
oc: Mots claus

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: days
oc: jorns

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: From
oc: De

en: Published
oc: Publicat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Vote
oc: Votar

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Address
oc: Adreça

en: By
oc: Per

en: Events
oc: Eveniments

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Template
oc: Modèl

en: Votes
oc: Vòtes

en: Duration
oc: Durada

en: Sort by
oc: Triar per

en: Approved
oc: Aprovat

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: author
oc: autor

en: Revert
oc: Restablir

en: Results
oc: Resultats

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Apply
oc: Aplicar

en: Examples
oc: Exemples

en: Canceled
oc: Anullat

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Featured
oc: Distintiu

en: Any
oc: Qual que siá

en: About
oc: A prepaus

en: Embed
oc: Integrat

en: Organizations
oc: Organisations

en: Rule
oc: Règla

en: Current user
oc: Utilizaire actual

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Abbreviation
oc: Abrevacion

en: No user
oc: Aucun utilizaire

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Select any filter and click on Apply to see results
oc: Seleccionatz n'importe quel filtre e clicatz sus Aplicar per veire los resultats

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Master
oc: Maître
