Intercept (8.x-1.0-beta17) - en to is translation catalogue (72 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Status
is: Støða

en: Approve
is: Góðkenn

en: Delete
is: Strika

en: Submit
is: Lat inn

en: Operations
is: Atgerðir

en: Value
is: Virði

en: Username
is: Brúkaranavn

en: Type
is: Slag

en: Author
is: Høvundur

en: List
is: Listi

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Actions
is: Gerðir

en: Cancel
is: Avlýs

en: Remove
is: Tak burtur

en: Language
is: Mál

en: more
is: meira

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Tags
is: Frámerki

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: view
is: vís

en: Overview
is: Yvirlit

en: Edit
is: Broyt

en: Date
is: Dagfesting

en: Search
is: Leita

en: Reset
is: Tómstilla

en: The configuration options have been saved.
is: Samansetingarmøguleikarnir eru goymdir.

en: Settings
is: Setingar

en: Name
is: Navn

en: edit
is: broyt

en: Preview
is: Undansýning

en: Save
is: Goym

en: Default
is: Standard

en: Time
is: Tíð

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: Keywords
is: Lyklaorð

en: User
is: Brúkari

en: Created
is: Stovnað

en: All
is: Øll

en: Active
is: Virkin

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: From
is: Frá

en: Published
is: Útgivið

en: Filter
is: Filtur

en: Location
is: Pláss

en: Revisions
is: Útgávur

en: Vote
is: Atkvøð

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Role
is: Leiklutur

en: Deny
is: Nokta

en: Profile
is: Vangamynd

en: Votes
is: Atkvøður

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Create new revision
is: Stovna nýggja útgávu

en: Revert
is: Vend aftur

en: Blocked
is: Sperrað

en: Results
is: Úrslit

en: Revisions for %title
is: Útgávur av %title

en: Revision
is: Útgáva

en: Permissions
is: Rættindi

en: @type: deleted %title.
is: @type: strikaði %title.

en: Revision of %title from %date
is: Útgáva %title frá %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt venda aftur til útgávuna frá %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
is: Er tað heilt vist at tú vilt strika útgávuna frá %revision-date?

en: About
is: Um

en: You have tried to use a one-time login link that has expired. Please request a new one using the form below.
is: Tú hevur roynt at nýta eitt eingangs innritingarleinki sum er útgingið. Vinarliga bið um eitt nýtt, við at nýta formularin niðanfyri.

en: Copy of the revision from %date.
is: Avrit av útgávuni frá %date.
