Intercept (all releases) - en to bn translation catalogue (46 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Loading
bn: লোড হচ্ছে

en: About
bn: সম্পর্কে
