Intercept (8.x-1.0-beta3) - en to ast translation catalogue (74 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Status
ast: Estáu

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: view
ast: vista

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: From
ast: De

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: Revisions
ast: Revisiones

en: Authored by
ast: Fechu por

en: Maximum
ast: Máximu

en: Send
ast: Unviar

en: Role
ast: Rol

en: Deny
ast: Torgar

en: Profile
ast: Perfil

en: Close
ast: Zarrar

en: Votes
ast: Votos

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Select list
ast: Esbilla

en: Revert
ast: Desfacer

en: People
ast: Xente

en: Blocked
ast: Torgáu

en: Results
ast: Resultaos

en: Revisions for %title
ast: Revisiones pa %title

en: Revision
ast: Revisión

en: Permissions
ast: Permisos
