Intercept Base (2.0.7) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Group
fr: Groupe

en: Remove
fr: Retirer

en: More
fr: Plus

en: File
fr: Fichier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Event
fr: Évènement

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Location
fr: Emplacement

en: Customer
fr: Client

en: Purpose
fr: Objectif

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Hours
fr: Heures

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Attendees
fr: Participants

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Locations
fr: Emplacements

en: Upcoming
fr: Prochainement

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: First Sidebar
fr: Première barre latérale

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Room
fr: Salle

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Management
fr: Gestion

en: Last page
fr: Dernière page

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
fr: Vous n'avez pas encore créé de type de contenus. Allez sur la <a href="@create_content">page de création de type de contenus</a> pour ajouter un nouveau type de contenu.

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
