Intercept Profile (8.x-1.0-alpha13) - en to pl translation catalogue (44 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Closed
pl: Zamknięte

en: On
pl: Włączony

en: Reset
pl: Resetuj

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Event
pl: Termin

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Desc
pl: Malejąco

en: User login
pl: Nazwa użytkownika

en: Phone number
pl: Numer telefonu

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Token
pl: Wzorzec

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Frontpage
pl: Strona główna

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Basic page
pl: Prosta strona

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pl: Użyj <em>prostych stron</em> dla Twoich statycznych treści, takich jak strona 'O nas'.

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Wide
pl: Szeroki

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Basic block
pl: Prosty blok

en: A basic block contains a title and a body.
pl: Prosty blok zawiera tytuł i treść

en: Basic HTML
pl: Podstawowy HTML

en: Restricted HTML
pl: Ograniczony HTML

en: All content promoted to the front page.
pl: Wszystkie treści promowane na stronie głównej.

en: Max 1300x1300
pl: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
pl: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
pl: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
pl: Maksimum 650x650

en: Narrow
pl: Wąskie

en: Welcome to [site:name]
pl: Witaj na [site:name]
