Intercept Profile (8.x-1.0-alpha15) - en to id translation catalogue (46 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Body
id: Isi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Closed
id: Ditutup

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Summary
id: Ringkasan

en: Event
id: Acara

en: Picture
id: Foto

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: User login
id: Login pengguna

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Copyright
id: Hak Cipta

en: Offset
id: Letak

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Your virtual face or picture.
id: Muka virtual Anda atau gambar

en: Basic page
id: Halaman dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
id: Gunakan <em>halaman dasar</em> untuk konten statis Anda, seperti halaman 'Tentang kami'.

en: Asc
id: Urutan turun

en: Wide
id: Lebar

en: Full HTML
id: HTML penuh

en: Basic block
id: Blok dasar

en: A basic block contains a title and a body.
id: Sebuah blok dasar yang terdiri dari sebuah judul dan isi.

en: Basic HTML
id: HTML dasar

en: Restricted HTML
id: HTML terbatas

en: All content promoted to the front page.
id: Semua konten di promosikan ke halaman depan.

en: Max 1300x1300
id: Maksimum 1300x1300

en: Max 2600x2600
id: Maksimum 2600x2600

en: Max 325x325
id: Maksimum 325x325

en: Max 650x650
id: Maksimum 650x650

en: Narrow
id: Sempit

en: Welcome to [site:name]
id: Selamat datang di [site:name]
