Intercept Profile (8.x-1.0-alpha16) - en to da translation catalogue (57 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Closed
da: Lukket

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Center
da: Centreret

en: Summary
da: Resumé

en: Event
da: Begivenhed

en: Picture
da: Billede

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Gallery
da: Galleri

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: User login
da: Log ind

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Alignment
da: Justering

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Scan
da: Indlæs

en: Zipcode
da: Postnummer

en: Frontpage
da: Forside

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Asc
da: Stigende

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: All content promoted to the front page.
da: Alt indhold som vises på forsiden.

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal

en: Welcome to [site:name]
da: Velkommen til [site:name]
