Intercept Profile (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Body
tr: Gövde

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Summary
tr: Özet

en: Event
tr: Olay

en: Picture
tr: Görsel

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Scan
tr: Tara

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Wide
tr: Geniş

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Basic block
tr: Temel blok

en: A basic block contains a title and a body.
tr: Bir temel blok, bir başlık ve metinden oluşur.

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML

en: All content promoted to the front page.
tr: Tüm içerik ana sayfaya yükseltildi.

en: Max 1300x1300
tr: Maks 1300x1300

en: Max 2600x2600
tr: Maks 2600x2600

en: Max 325x325
tr: Maks 325x325

en: Max 650x650
tr: Maks 650x650

en: Narrow
tr: Dar

en: Welcome to [site:name]
tr: [site:name] sitesine hoş geldiniz
