Intercept Profile (8.x-1.0-alpha5) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Summary
it: Sommario

en: Event
it: Evento

en: Picture
it: Ritratto

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: User login
it: Accesso utente

en: Phone number
it: Telefono

en: Sort by
it: Ordina per

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Administrator
it: Amministratore

en: Offset
it: Scostamento

en: Paragraph
it: Paragrafo

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Your virtual face or picture.
it: Il tuo viso virtuale o la tua immagine.

en: Basic page
it: Pagina base

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
it: Utilizza <em>pagine di base</em> per i tuoi contenuti statici come ad esempio per una pagina 'Chi siamo'.

en: Equipment
it: Attrezzatura

en: Master
it: Principale

en: Wide
it: Largo

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: Full HTML
it: HTML completo

en: Basic block
it: Blocco base

en: A basic block contains a title and a body.
it: Un blocco di base contiene un titolo e un corpo.

en: Basic HTML
it: HTML di base

en: Restricted HTML
it: HTML ristretto

en: All content promoted to the front page.
it: Tutti i contenuti promossi in prima pagina.

en: Max 1300x1300
it: Massimo 1300x1300

en: Max 2600x2600
it: Massimo 2600x2600

en: Max 325x325
it: Massimo 325x325

en: Max 650x650
it: Massimo 650x650

en: Narrow
it: Stretto

en: Welcome to [site:name]
it: Benvenuti in [site:name]
