Intercept Profile (8.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (51 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Body
ja: 本文

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: On
ja: オン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Reset
ja: リセット

en: Summary
ja: 概要

en: Event
ja: イベント

en: Picture
ja: 写真

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Token
ja: トークン

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Administrator
ja: 管理者

en: Offset
ja: オフセット

en: Frontpage
ja: フロントページ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Your virtual face or picture.
ja: あなたの仮想の顔、あるいは写真。

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Wide
ja: ワイド

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Full HTML
ja: フル HTML

en: Basic block
ja: 基本ブロック

en: A basic block contains a title and a body.
ja: 基本ブロックはタイトルと本文を持ちます。

en: Basic HTML
ja: ベーシック HTML

en: Restricted HTML
ja: 制限付き HTML

en: All content promoted to the front page.
ja: フロントページに掲載されている全てのコンテンツ

en: Max 1300x1300
ja: 最大 1300x1300

en: Max 2600x2600
ja: 最大 2600x2600

en: Max 325x325
ja: 最大 325x325

en: Max 650x650
ja: 最大 650x650

en: Narrow
ja: 幅狭

en: Welcome to [site:name]
ja: [site:name]へようこそ
