Intercept Profile (8.x-1.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Summary
ro: Sumar

en: Picture
ro: Imagine

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Token
ro: Simbol

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Frontpage
ro: Prima pagină

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Your virtual face or picture.
ro: Fața virtuală sau poza dumneavoastră.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Wide
ro: Larg

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Basic block
ro: Bloc de bază

en: A basic block contains a title and a body.
ro: Un bloc de bază conține un titlu și un conținut.

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat

en: All content promoted to the front page.
ro: Tot conținutul a fost promovat pe prima pagină.

en: Max 1300x1300
ro: Maxim 1300x1300

en: Max 2600x2600
ro: Maxim 2600x2600

en: Max 325x325
ro: Maxim 325x325

en: Max 650x650
ro: Maxim 650x650

en: Narrow
ro: Îngust

en: Welcome to [site:name]
ro: Bine ați venit la [site:name]
