Intercept Profile (8.x-1.0-beta4) - en to cs translation catalogue (49 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Body
cs: Text

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Email address
cs: E-mail

en: Closed
cs: Zavřená

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Center
cs: Na střed

en: Summary
cs: Souhrn

en: Picture
cs: Obrázek

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Desc
cs: Sestupně

en: User login
cs: Přihlášení

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Offset
cs: Posun

en: Frontpage
cs: Titulní strana

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Wide
cs: Široký

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Max 1300x1300
cs: Max. 1300x1300

en: Max 2600x2600
cs: Max. 2600x2600

en: Max 325x325
cs: Max. 325x325

en: Max 650x650
cs: Max. 650x650

en: Narrow
cs: Úzký

en: Welcome to [site:name]
cs: Vítejte na webu [site:name]
