Intercept Profile (8.x-1.0-beta7) - en to pt translation catalogue (59 entries)

en: Home
pt: Início

en: Slideshow
pt: Apresentação de slides

en: Body
pt: Corpo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Closed
pt: Fechado

en: On
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Redefinir

en: Center
pt: Central

en: Summary
pt: Resumo

en: Event
pt: Evento

en: Picture
pt: Foto

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Gallery
pt: Galeria

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: User login
pt: Login do usuário

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Alignment
pt: Alinhamento

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: Administrator
pt: Administrador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Frontpage
pt: Página Inicial

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Your virtual face or picture.
pt: Sua foto de perfil.

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Wide
pt: Largo

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Basic block
pt: Bloco básico

en: A basic block contains a title and a body.
pt: Um bloco básico contém um título e um corpo.

en: Basic HTML
pt: HTML básico

en: Restricted HTML
pt: HTML restrito

en: All content promoted to the front page.
pt: Todo o conteúdo promovido à página inicial.

en: Max 1300x1300
pt: Máx 1300x1300

en: Max 2600x2600
pt: Máx 2600x2600

en: Max 325x325
pt: Máx 325x325

en: Max 650x650
pt: Máx 650x650

en: Narrow
pt: Estreito

en: Welcome to [site:name]
pt: Bem-vindo a [site:name]

[ctx: Date range separator]
en: -
pt: No contexto: separador do período de data
