Intercept Profile (8.x-1.0-beta7) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Slideshow
uk: Слайд-шоу

en: Body
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Closed
uk: Закрито

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: Center
uk: По центру

en: Summary
uk: Резюме

en: Event
uk: Подія

en: Picture
uk: Зображення

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Gallery
uk: Галерея

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Desc
uk: Спад

en: User login
uk: Вхід

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Token
uk: Замінник

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Administrator
uk: Адміністратор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Paragraph
uk: Абзац

en: Scan
uk: Сканувати

en: Zipcode
uk: Індекс

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: Slideshows
uk: Слайд-шоу

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Your virtual face or picture.
uk: Ваше віртуальне обличчя або фото.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Asc
uk: Зрост

en: Equipment
uk: Обладнання

en: Master
uk: Головне

en: Wide
uk: Широкий

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: Full HTML
uk: Повний HTML

en: Basic block
uk: Простий блок

en: A basic block contains a title and a body.
uk: Простий блок складається із заголовка і вмісту.

en: Basic HTML
uk: Простий HTML

en: Restricted HTML
uk: Обмежений HTML

en: All content promoted to the front page.
uk: Всі матеріали винесені на головну сторінку.

en: Max 1300x1300
uk: Максимум 1300x1300

en: Max 2600x2600
uk: Максимум 2600x2600

en: Max 325x325
uk: Максимум 325x325

en: Max 650x650
uk: Максимум 650x650

en: Narrow
uk: Вузький

en: Welcome to [site:name]
uk: Вітаємо на сайті [site:name]
