Interval Field (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Date
it: Data

en: Save
it: Salva

en: Plain
it: Semplice

en: Save settings
it: Salva le impostazioni

en: Period
it: Punto

en: Interval
it: Intervallo

en: Add another item
it: Aggiungi un altro elemento

en: Save field settings
it: Salva le impostazioni del campo

en: Data
it: Dati

en: Field types
it: Tipi di campo
